I need a Hero

Veľmi rada rozdávam darčeky. 🙂 Nemyslím teraz zrovna na tie chvíle, keď viem, že sviatok sa pomaly blíži a ja na poslednú chvíľu brainstormujem, googlim a panikárim. Myslím darčeky, kde nápad príde sám od seba a človek sa už nevie dočkať, kedy konečne bude môcť darček odovzdať.

V takýchto chvíľach mi niekedy pomôžu aj moje háčko-hračky. V septembri takto vznikol háčkovaný baranček HC ’05 iClinic Banská Bystrica pre môjho ocina a myslím, že u nás doma mal veľký úspech – háčkovala som jedného nakoniec aj krstnému a bráškovi. A teraz v máji opäť prišla chvíľa na niečo netradičné, mnou háčkované, pre niekoho úplne výnimočného a hlavne: z lásky.

Už na Vianoce som začala háčkovať pidi-postavičky, veľkosťou takmer vreckové či kľúčenkové, možných aj nemožných hrdinov, niečo pre skutočných (aj) Marvel gurmánov. Takto vznikol kapitán Amerika, Ironman, neskôr aj baby Groot a aj baby Yoda.

Hľadiac na mini netopierie nálepky, ktoré máme na záhadu polepené po celej obývačke (na lustri, či stolíku, zárubni – no, dokopy je tam zo 10 netopierov, aj keď zrátať sa mi ich stále nedarí) prišlo rozhodnutie, že ďalšou postavičkou bude pidi Batman.

Inšpirujúc sa pôvodnými návodmi a výtvormi zverejnenými na internete som postupne uháčkovala vlastného batmaníka, trošku jemnejších čŕt (teda je priateľský a nezazerá), ušila mu mini plášť a dorobila k nemu aj mäkkučký vankúšik, na ktorom sa nielen dobre ležká, ale ktorý sa aj dobre stíska v náručí pri zaspávaní. Aaaaa… darček je hotový. 🙂

Už len vydržať a čakať… a čakať.

A ako to celé dopadlo? Pidi Batman robí oslávencovi spoločnosť v práci a chráni jeho prácu od zlých, zákerných a skutočne veľmi nebezpečných programovacích bugov. Vankúšik originálne doplnil nálepky v obývačke (asi sme sa dopracovali na číslo 11). 😀 

A ja dúfam, že vždy keď sa na tieto darčeky pozrie, bude cítiť, ako veľa pre mňa znamená a aká som šťastná, že aj ja mám svojho hrdinu, ktorý robí môj život krajším a čarovnejším. Všetko najlepšie želám.