Veľkonočné radosti

Tohto roku som sa na Veľkú noc aj ja zodpovedne pripravovala. Myšlienka, že mám prázdnu komodu, kde opustene leží len jedna dóza na sušienky ma nabila energiou do takej miery, že som dva mesiace pred sviatkami začala ako zmyslov zbavená behať po obchodoch a nakupovala som všetko, čo mi prišlo pod ruku a mohlo by sa hodiť – vtáčiky, vajíčka, hniezda, kvietky, perie, …

Jednoducho všetko som musela mať. Na stole sa mi postupne začalo hromadiť kopec vecí a ja som ani len netušila, čo z toho budem robiť. 😀 V konečnom dôsledku som tomuto svojmu záchvatu rada, keďže krátko na to zavreli obchody a aj hranice.

V snahe urobiť si veľkonočný kútik čo najkrajší, som si postupne ukladala všetky možné aj nemožné inšpirácie na pintereste s myšlienkou, že si s dievčatami urobíme spoločné tvorivé popoludnie. Tu si môžete potešiť oko pár inšpiráciami, ktoré sme nazbierali. Nakoniec ocko vyrezal z dreva zajačikov a barančekov rôznych veľkostí a všetko bolo pripravené.

Veľkonočno-kreatívne popoludnie sa pre vírus odložilo až o rok, ale nejaké ozdôbky napriek tomu vznikli. Ďalej už odkázaná len na to, čo “dom dal” som si postupne začala zhŕňať preložky z vajíčiek, staré črepníky z kaktusov, či jutové kocky z fľašiek od sirupu. Vybehli sme do záhrady, natrhali pár halúzok a vyfúkli a nafarbili vajíčka. Využili sme naozaj všetko, čo sa dalo.

Pravdaže nesmeli chýbať ani háčkované dekorácie. Uháčkovala som mini košíčky, do preložky sa vložili háčkované vajíčka, na halúzku uviazali háčkované kvietky a do škrupinkového hniezdočka sa vložilo “Žĺtko” (cháp kuriatko, ktoré priateľ vytvoril z malého bombrlca uviazaného o vidličku).

Asi najprekvapivejším doplnkom bol motýlik, pri ktorom som až do poslednej chvíle neverila, že naozaj bude fungovať. 🙂

Háčkovala som ho podľa nasledovnej schémy z dvoch farieb – šedej a slabunko ružovej. Po uhačkovaní kruhu (ako vidíte na obrázku) sa preložil na polovičku a vznikli farebné krídielka. A už bolo potrebné uhačkovať len retiazku, prišiť ju na motýlika tak, aby vyformovala telíčko, zauzliť a na každom z odstrihnutých nitiek urobiť uzlíček a ta dá – motýlik má aj tykadielka a je to celkom fešák k svetu. 

A pár fotiek navyše: