Vianočné natur-tvorenie

U nás doma sa už zvianočnieva. Vytiahli sme zimné dekorácie z krabíc, vložili čečinu do vázy a na stôl položili adventný veniec. Postavili tiež stromček, zapálili na ňom svetielka a k látkovým ozdobám na stromčeku postupne pribudli aj ozdoby vytvorené zo špagátu či vlny.

Handmade ozdôbok na stromčeku však nikdy nie je dosť. 🙂

Ozdoby na prírodno

Prvý decembrový víkend sme prežili celorodinne, tvorivo. Priateľ nám na stromček vymyslel moje odteraz najobľúbenejšie ozdoby a ja som veľmi šťastná, že spolu zdieľame aj takéto pekné tvorivé chvíle.

Zúžitkujúc škrupinky z vylúskaných orieškov a staršie látky z mojich tanečných čias vznikli takéto krásne “oriešky pre Popolušku”. A vôbec nevadí, že nie sú lieskové. Veľká princezná potrebuje na šatičky väčší orech. 🙂 

Ďalšie ozdoby na stromček vznikli hlavne vďaka môjmu ockovi a jeho záľube v dreve. Z chalupy doniesol plnú škatuľku drevených krúžkov, na ktoré mi vypálil zasnežené motívy – medvedíka, líštičku, mačičky na múriku, sovičky a do nášho zverinca sme na poslednú chvíľu doplnili aj ťarbavého tučniaka. Ozdoby by boli už aj tak krásne, ale aby sa viac prepojili s ostatnými ozdobami na stromčeku, zvieratká sme vyfarbili na bielo.

Využijúc potenciál všetkých strojov v jeho dielni nám vyrezal aj ďalšie ozdôbky s jednoduchými vianočnými motívmi – anjelik, hviezdička, lokomotíva, macko či hojdací koník. Už sa len rozhodnúť, ako ich dozdobiť. 🙂

Po konzultácii s maminkou (hlavným poradcom, vedúcou kreatívy) a vyskúšaní miliónov alternatív sme nakoniec niektoré nechali vyznieť v ich prirodzenej farbe. Iné zas nafarbili na šedo a bielo a ozdobili mašličkami, hviezdičkami či vločkami. Vláčik dokonca dostal nové gombičkové kolieska.

Ozdoby na stromček by už boli kompletné. Ostala pred nami ešte posledná úloha a to stádo drevených sobov. Ocino ich z chalupy doniesol snáď 50 a všetkým bolo potrebné uviazať mašličku a malú štrngajúcu rolničku. Rozdelili sme si úlohy, chytili nožničky a tavnú pištoľ do ruky a za pár hodín bolo hotovo.

Vianoční sobíci sa teraz dajú postaviť na komodu ako milá zimná dekorácia. Môžu sa tiež stať súčasťou adventného venca alebo im môžeme pridať podstavu a dozdobiť ihličím, šištičkami alebo zmrznutými bobulkami. A možno ich aj zapriahneme a pribudnú k nim sane. 🙂

A keď už máme všetko vyrobené a nachystané, môžeme sa pustiť do pečenia fajných koláčikov a posledných nákupov vianočných darčekov.

Prajem Vám krásne sviatky, v kruhu rodiny, zdraví a s tou správnou vianočnou atmosférou – ligotavé, svetielkujúce, čarovné

A ešte pár fotiek navyše: