O háčkovaných vankúšikoch

Háčkovanie hračiek mám zo všetkého háčkovania najradšej, ale z času na čas si ma nájdu aj iné výzvy, niečo nové, aj keď stále pre detičky. Háčkovala som už mäkkučké deky do kočíka, či detskej izbičky a tiež rôzne druhy vankúšikov. Hravé v tvare zvieratiek (napr. ježkovia) alebo aj s vyháčkovaným vzorom.

Práve tieto vzory boli doposiaľ vec vcelku komplikovaná na vymyslenie. Vystrihovala som si všakovaké šablóny, postupne ich po každom uháčkovanom riadku prikladala k vankúšiku alebo deke a do poslednej chvíle som nevedela, ako bude výsledný produkt vyzerať.

Až nastal správny čas a na scénu prišiel nový vankúšik:

 LIETADIELKO

Už pri háčkovaní deky a obliečky s motívom Minnie Mouse sme sa s priateľom prvýkrát začali baviť o možnosti urobiť to jednoduchšie. Priateľ mi začal kódiť editor, v ktorom by som si mohla nakresliť jednoduchý vzor a následne si vytlačiť kompletný návod.

Možno sa pýtate, či by nebolo jednoduchšie použiť štvorčekový papier. 🙂 Zrovna pri dekách a vankúšikoch z dolphin baby má však jeden háčkovaný stĺpik podobu skôr obdĺžnika ako štvorčeka a vyháčkovaný motív by sa na deke natiahol.

Prvú verziu editora som použila na Minnie Mouse setík. Mala nejaké tie muchy, (pravdaže chybou zadávateľa – mňa), a tak sme doplnili špecifikáciu o veci, na ktoré sme nemysleli :D, priateľ zapracoval zmeny a vznikol tzv. „Hačko editor v1.2“. 😀

Pustila som sa do kreslenia. Nastavila veľkosť políčok, aby boli čo najpodobnejšie veľkosti mnou uháčkovaných stĺpikov, vložila do editora obrázok lietadielka, vybrala si farby a pustila sa do farebného vyklikávania obrázku na základe stiahnutej predlohy. Lietadielko dostalo navyše pozadie vo farbe nebíčkovej modrej. 

Musím sa priznať, že nakoniec sme klikali obaja, premaľovávali a opravovali. A opäť premaľovávali. Až nakoniec vznikol obrázok, s ktorým sme obaja boli spokojní. Vygenerovali sme z obrázka písaný návod  a dali ho vytlačiť. Mohla som sa pustiť do háčkovania a priateľ netrpezlivo sledoval môj progres. 🙂

Za víkend bol vankúšik hotový a myslím, že sa vcelku podaril. Veď už posúďte sami. 🙂